Історія школи
23 червня 2017 року створено КЗ "Устинівське НВО "ЗШ І-ІІІ ступенів"
« Школо, моя зорице,
Про тебе писав Доломан …
Школо, моя зорице,
Дитинства та юності стан…»
Корніченко Т.А.
Школа…Про неї ми пам’ятаємо все своє життя, бо вона є тим місцем, де кожен з нас відчуває дитинство, юність, де ми вбираємо в себе всі знання, які щедро передають нам вчителі рідної школи. Кожна школа, як мати, має свою історію, своє обличчя, свою гордість та незвичну красу, своє продовження і майбутнє. Саме у далеких 70-х роках було розпочато будівництво «нової» школи в селищі Устинівка Устинівського району Кіровоградської області по вулиці Ювілейній, будинок 16 за бюджетні кошти району. Архітектори споруди разом з працівниками Устинівського міжколгоспбуду, який очолював на той час Григорій Іванович Палюх, спроектували та спланували етапи роботи на будівництві школи, яке здійснили бригади районного міжколгоспбуду на чолі з старшим виконробом Миколою Олександровичем Плохим. Відкриття об’єкту приймав новий керівник міжколгоспбуду Люлька Анатолій Григорович , який очолив будівельну організацію у 1977 році. Будівництво такого необхідного об’єкта вимагав саме час мирного життя, який додавав свої корективи, чисельність дітей у селищі все збільшувалась і згодом, було вирішено будувати недалеко від «старої» школи і «нову». Будівництво школи тривало майже чотири роки, всі учні і вчителі з нетерпінням чекали відкриття школи, у якій будуть ще ширші коридори, гарно обладнані класи - кабінети, сучасна їдальня, спортивний та актовий зали. Частенько під кінець будівництва учні старших класів допомагали у прибиранні нових класів, коридорів. Будівництво «нової» школи було завершено в листопаді 1977 року, школа ж прийняла учнів після зимових канікул у 1978 році. Потужність школи -700 учнів.
Першим директором школи став Макуха Силантій Феофанович, (1977 - 1978). Силантій Феофанович був істориком за фахом, добра та вимоглива людина, яка завжди відстоювала інтереси дітей та вчителів, таким він запам'ятався педагогам та випускникам школи .Любов до дітей, повага до педагогів давала можливість ставити різні завдання та виконувати їх без проблем. Гарне навчання, трудові десанти учнів та вчителів, змістовний відпочинок давали завжди поштовх до розвитку та самовиховання дитини. Силантій Феофанович фактично відкрив «нову» школу в січні 1978 року, а весною цього ж року перейшов працювати на посаду завідуючого відділом освіти району.
Другим директором школи був Черкаський Василь Йосипович, (1978-1979), (1987-1990) .Він теж був істориком за фахом, завжди старався дійти до суті кожної справи, яку робили його вихованці та вчителі; також цікавився трудовими десантами вчителів та учнів, давав мудрі поради спокійно та з розумінням ставився до проблем школи, саме таким його пам ‘ятають учні та вчителі. Принциповий, далекоглядний, емоційний в той же час, він завжди бажав зробити школу взірцем довіри, добра, справжнім храмом знань, науки та культури. У школі працювали заслужений вчитель Коваленко – Письменна Олександра Костянтинівна, відмінники освіти Коваленко Галина Іванівна, Лоєвська Галина Олександрівна .
Чупрун Лідія Леонідівна працювала директором школи чимало років, (1979-1987). Лідія Леонідівна історик за фахом, активна особистість, яка вважала дисципліну в школі однією з вирішальних умов навчання учнів. Особистість учня та вчителя, індивідуальний підхід до них зумовлював злагоджену роботу колективу учнів та вчителів. Навчання дітей на традиціях минулого краю, історичних досягненнях часу давав право вважати школу в Устинівці однією з найкращих в районі, області.
Легун Виктор Трохимович, (1990-1995). Віктор Трохимович математик за фахом, відмінник народної освіти, приніс до школи оптимізм, цілеспрямованість, формування компетентності кожного вчителя та розвиток творчих здібностей учнів у вивченні дисциплін шкільного циклу, вплинув на розвиток творчості багатьох педагогів школи, подбав про естетичне оформлення приміщення . Саме в 90- ті роки вчителі школи почали займати призові місця під час конкурсів «Вчитель року».
Мельник Володимир Іванович (1995-1996) Володимир Іванович Мельник- вчитель фізики, працював директором недовго, але педагоги школи запам’ятали його принциповим, вимогливим керівником, який прагнув спільно з педагогами та батьками виховати учнів, які б мали міцні знання з усіх шкільних дисциплін. Робота школи планувалася спільно з будинком школяра, музичною школою та іншими організаціями, які приділяли увагу вихованню та навчанню школярів. Конкурси, вікторини, зустрічі з цікавими людьми, свята –все це спонукало до розкриття талантів дітей. Досягненнях часу давав право вважати школу в Устинівці однією з найкращих в районі, області.
Скрипник Людмила Олександрівна,( 1996-1999). Людмила Олександрівна -вчитель початкових класів, історик та правознавець за фахом, за час роботи в школі мала прагнення виховати учнів в національних традиціях та звичаях українського народу, завжди стояла на засадах розвитку творчих здібностей та талантів дітей різного віку, вважала, що кожен вчитель повинен стати справжнім другом та порадником дитині, глибоко знати її психологію та можливості сприйняття навчального матеріалу. Саме в роки її праці значна кількість учнів займала призові місця у районних, обласних конкурсах, олімпіадах та всеукраїнських конкурсах з різних предметів.
Щерюк Олександр Васильович,(1999-2005). Олександр Васильович історик за фахом, за час роботи в школі приділяв багато уваги шкільним традиціям, історії розвитку школи та села, досягненням випускників різних років, всебічному розвитку особистості кожного школяра. Він був справжнім послідовником ідей В.О. Сухомлинського, до чого і закликав педагогів школи, впроваджував нові технології виховання по формулі «Гармонія краси». Тісно співпрацював з школами Польської республіки з питань особистісно-орієнтованої педагогіки. Добра, порядна, справедлива людина, саме таким запам’ятали його вчителі, батьки та учні.
Гавриш Володимир Анатолійович, (2005-2006). Володимир Анатолійович за фахом вчитель фізичного виховання, саме для нього здоров’я дітей, їх фізичний розвиток та вміння досягти гармонії зі світом, маючи при цьому знання з усіх навчальних предметів було основним завданням в роботі школи. Глибокий аналіз навчальної, виховної та позакласної роботи в школі дали можливість спрямувати педколектив до вивчення досвіду кращих педагогів-земляків Кіровоградщини та України, саме це дало можливість педагогам працювати творчо, окрилено.
Зборовська Ольга Олександрівна, ( 2006 -2017). Ольга Олександрівна за фахом - вчитель початкових класів, вчитель світової літератури та російської мови, послідовник педагогічних ідей В.О. Сухомлинського та глибоко переконаний педагог у тому, що кожен учень є гарною особистістю, до якої потрібно застосувати відповідні педагогічні технології, дійти до розуму, серця, душі дитини. Вважала, що єдність процесів навчання і виховання, єдність думки і почуття відбуваються щодня, коли учень перебуває у школі. Створення для цього всіх психолого-педагогічних умов - це є першочерговим завданням у роботі педагогів Устинівської ЗШ І-ІІІ ступенів, опорної школи з питань вивчення і творчого впровадження педагогічних ідей В. О. Сухомлинського. На період святкування 35-ти річчя у школі були вчителями –методистами: Чупрун Лідія Леонідівна, Мусенко Тетяна Миколаївна, Корніченко Тетяна Анатоліївна, Стець Ольга Лаврентіївна, Чорновол Наталія Іванівна. Більшість вчителів мали вищу освіту .
Гавриш Володимир Анатолійович з вересня 2017 року - директор КЗ «Устинівське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Володимир Анатолійович вдруге став директором створеного навчально- виховного об’єднання, продовжив естетичне оформлення школи, її території. Він вболіває за дисципліну та порядок у школі, за отримання знань у найкращому форматі часу, сприяє розвитку пізнавальних знань учнів через участь у різноманітних наукових та практичних конкурсах шкільного, районного, обласного, всеукраїнського, міжнародного масштабів тощо. Національно – патріотичне виховання учнів, розвиток музейної справи, облаштування класних кімнат та кабінетів відповідно до вимог сучасної школи, вболівання за кожного учня школи, розвиток нової школи 21 століття - є основними завданнями для директора школи та педагогічного колективу. Поряд з директором завжди є його «опора», ті люди, які докладають чимало зусиль, щоб мрії та сподівання здійснились, це його заступники: по навчально-виховній роботі - Лозовська В.В., по виховні роботі - Зборовська О.О., по господарській роботі - Яворський М.А.
Нова українська школа вимагає від всіх вчителів чимало професійних та творчих, організаторських зусиль, нових підходів до викладання предметів шкільного циклу. Співдружність шкільних кафедр, методичних об’єднань дають гарні результати. У «Загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів» є такі кафедри: фізико - математичних наук (математика, інформатика, фізика), до складу якої входять вчителі Олійник О.М., Жогло О.В., Семенюк А.А., Кіріченко Т.О.; філологічних наук (українська мова та література, зарубіжна література, англійська мова ) Стець О.Л., Сидоренко Л.І., Кожевник Л.С., Корніченко Т.А., Зборовська О.О., Бибик Т.А., Москаленко О.М.; географічно – природничих наук (географія, біологія, хімія): Лозовська В.В., Демідова Л.О., Сербіненко О.О., Цюняк Т.М., Петрова К.Д.; кафедра історико – правових наук (історія, право): Вовненко Ю.А., Рябокінь А.А.; кафедра мистецтва та фізичного розвитку (образотворче мистецтво, трудове навчання, технології, художня культура, музичне мистецтво): Понзель І.І., Корніченко Т.А., Зборовська О.О., Семенюк В.О., Лозовська І.М., Чорновол Н.І., Оковитий О.О.; кафедра гігієни і здоров’я: Гавриш В.А., Лозовська В.В.; кафедра вчителів початкових класів: Черниш Т.Г., Краснобока К.І., Корніченко Г.С., Барнюк В.Г., Пенькова О.О., Заїка Н.В.,; педагог–організатор Козлова Л.М., практичний психолог Лашкул А.В., бібліотекар Плахотнюк В.А.; вихователі груп продовженого дня та асистенти вчителя: Заїка С.В., Рябокінь А.А., Корніченко Т.А., Михайлова С.В., медична сестра школи Чуприна О.В., секретар Шатрова В.В.
Школа живе своїм життям впевнено та гарно, коли в ній краса та порядок. Саме чистоту і порядок підтримує дружній колектив технічних працівників: Грабова К.Я., Будяк Д.Г., Слюсар В.П., Салтан Ю.В., Щербина О.В. Щоб в навчальному закладі було тепло та затишно, безпечно додають зусиль Зборовський В.А., Прейма С.А., Пересунько Л.М., Салтан О.І., Лозовський О.М. , Салтан О.Г., Салтан О.О. Смачні та калорійні сніданки, обіди готують щодня кухар Павликівська О.С., помічники кухара Тищенко Т.В.., Гецко Т.В., комірник Левчик О.С.
Історія школи пишеться щодня, щоуроку, щохвилини, пишеться вона вчителями та учнями, які вийшовши з її стін стають гідними звання учня Устинівської середньої, Устинівської ЗШ І-ІІІ ступенів, «Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів». І якби не змінювалася назва школи, про неї говорять Устинівська середня, бо у селищі ще є «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» (філія КЗ).
Досягнення педагогів Устинівської школи за 42 роки ось такі: випущено 3500 випускників, золоті та срібні медалі отримали 135 випускників. Школа дала старт для отримання вищої освіти більше як 2000 випускників. Учні школи приймали та приймають участь у шкільних, районних та обласних олімпіадах, конкурсах всеукраїнського та міжнародного масштабів, стають в них переможцями.
У школі працюють гуртки різного напрямку, члени яких приймають участь у
акціях, конкурсах, вікторинах, творчих проектах району, області, України, світу.
Спортивні досягнення школярів високо оцінено в районі і в області. До школи прийшли працювати педагогами 25 випусників різних років, обслуговуючим персоналом 10 чоловік.
« Школа .. .за самою природою своєю має бути святим місцем гуманності, людяності, храмом високої кулътури людських почуттів», - так писав В. О. Сухомлинський, такою стала за ці роки і рідна школа для педагогічного та учнівського колективів . У навчальному закладі нині працює 49 працівників, з них 29 педагогів 1 бібліотекар, 1практичний психолог, 1 педагог- організатор, 1 медсестра.
Роботу школи можна оцінити позитивно, коли всі працівники вболівають за її життєдіяльність, процвітання, авторитет у селищі, громаді, серед батьків, учнів, односельчан.
Вищу освіту мають всі педагоги КЗ «Устинівське НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Звання «вчитель - методист» мають: Лозовська Віра Василівна, Стець Ольга Лаврентіївна, Чорновол Наталія Іванівна.
Звания «старший вчитель» мають 13 педагогів закладу. Вищу кваліфікаційну категорію мають 15 педагогів, І кваліфікаційну категорію 8 вчителів, II кваліфікаційну категорію - 1вчитель, спеціаліст – 5 вчителів.
В школі навчаються 351 учень. Президент від учнівської ради школи - Нетис Дарина, учениця 10 класу.
Голова піклувальної ради школи – Садовенко Людмила Дмитрівна. Слово про випускників та їх долі, то вже окрема сторінка для ще цікавіших розповідей про тих, хто з гордістю несе ім’я випускника Устинівської школи.